Jak sprzątać efektywnie

Jak sprzątać efektywnie

 

sprzątanie

 

Sprzątanie niekoniecznie musi wiązać się z wielkimi porządkami. Prawdę mówiąc zwykłe „ogarnianie mieszkania” można już nazwać sprzątaniem, a są to przecież zwykłe rutynowe czynności, które przeważnie trwają parę chwil i nie wymagają wielkich przygotowań. Prawdę powiedziawszy jeśli wyrobimy u siebie i domowników pewne przyzwyczajenia do codziennych czynności, możemy znacznie ułatwić sobie sprzątanie i sprawić, że nasz dom będzie zawsze prezentował się nieźle. Niekoniecznie od razu trzeba korzystać z usług firm oferujących kompleksowe usługi porządkowe. I tak: zamiast zostawiać buty we wszystkich możliwych miejscach, warto odkładać je w jedno. Zamiast zostawiać naczynia i szklanki na biurkach, przy komputerze na ławie i podłodze, warto zanieść je od razu do zlewu. Niby proste i niewielkie rzeczy, a mogą przy okazji zaoszczędzić Wam sporo czasu i pieniędzy. Ktoś zapyta zaraz – jak to? Pieniędzy? Ano tak. Sprzątając zużywamy przecież prąd, wodę i ciepło. Dlatego zanim weźmiecie się za porządki, przeczytajcie kilka poniższych porad:

Nie myjcie naczyń ręcznie, jeśli w domu jest zmywarka – ogromna większość z nas najpierw bezsensownie opłukuje naczynia, marnując wodę, żaby potem włożyć je do zmywarki – po co robić dwa razy to samo? Przecież zmywarka od tego właśnie jest, żeby myła naczynia. Poza tym warto zapoznać się z instrukcją obsługi tego urządzenia, gdyż ma ono sporo trybów pracy. Można wybrać ekonomiczny, który będzie trwał krócej i zużyje mniej wody i energii. Następna sprawa – nie ma sensu włączać jej codziennie. Zmywajcie, jeśli uzbieracie pełną. Do momentu, gdy mamy na czym jeść a kubków sztućców i talerz jest pod dostatkiem, naprawdę nie ma po co jej włączać. Wystarczy usunąć resztki jedzenia do kosza i odstawić do zmywarki – spokojnie – ona naprawdę da sobie z tym radę.
Czyszczenie odkurzacza – dla wielu pewnie wyda się to cokolwiek dziwne, ale niestety to urządzenie jak wszystkie inne wymaga regularnego serwisowania i przeglądów. Raz na dwa – trzy tygodnie należy wymienić worek na nowy. Do tego przynajmniej raz w miesiącu wypada wyczyścić filtr lub filtry – jeśli jest ich więcej. Dzięki takim czynnościom odkurzacz będzie działał znacznie efektywniej i będzie też zużywać mniej prądu.

I tak pamiętając o kilku drobnych rzeczach możemy oszczędzić czas i pieniądze. Jeśli tych drugich mamy więcej i nie mamy sami ochoty na sprzątanie, zawsze możemy zatrudnić niezwykle profesjonalną firmę sprzątającą. Na pewno zrobią wszystko sprawniej i dokładniej niż my.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Jak sprzątać efektywnie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s